WoZNP Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzającego stan zaległości
Opis: WoZNP Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzającego stan zaległości
Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzającego stan zaległości może złożyć każdy zainteresowany, kto ma interes prawny w uzyskaniu tego zaświadczenia np. w sytuacji starania się o kredyt bank może jego wymagać lub sklep przy zakupach na raty.
Wniosek można zÅ‚ożyć w dowolnym czasie osobiÅ›cie w siedzibie urzÄ™du skarbowego lub urzÄ™dzie skarbowym dla najwiÄ™kszych podmiotów, wysÅ‚ać listownie na adres US lub przekazać za pomocÄ… Å›rodków komunikacji elektronicznej.
Urząd skarbowy wyda zaświadczeni, tylko jeżeli zostanie złożony kompletny wniosek. Należy pamiętać aby podać na nim:
- identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL),
- imię/imiona i nazwisko lub nazwę oraz adres (zamieszkania lub pobytu, siedziby albo miejsca prowadzenia działalności),
- cel wydania zaświadczenia oraz miejsca jego przedłożenia,
- ilość egzemplarzy zaÅ›wiadczenia, która ma zostać wydana.
Do wniosku należy również doÅ‚Ä…czyć dowód wniesienia opÅ‚aty skarbowej (potwierdzenie przelewu, skan lub zdjÄ™cie).
UrzÄ…d bÄ™dzie potrzebowaÅ‚ również informacji czy zaÅ›wiadczenie ma dotyczyć braku zalegÅ‚oÅ›ci w podatkach czy informacji o stanie zalegÅ‚oÅ›ci. W sytuacji kiedy organ podatkowy ujawni zalegÅ‚ość, a wniosek zostanie zÅ‚ożony o zaÅ›wiadczenie o niezaleganiu, odrzuci wniosek i wyda postanowienie o odmowie w sprawie zaÅ›wiadczenia.
Podstawa prawna:
900 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r.
poz.1000 z późn. zm.);
- Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zapłaty opłaty
skarbowej (Dz. U. Nr 187, poz. 1330)
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.