KW-ZAD (archiwalny) Załącznik – Żądanie wpisu w księdze wieczystej
Opis: KW-ZAD (archiwalny) Załącznik – Żądanie wpisu w księdze wieczystej
Formularz stanowi załącznik do formularzy: "KW-ZAL Wniosek o założenie księgi wieczystej" i "KW-WPIS Wniosek o wpis w księdze wieczystej".
Dołącza się go jeżeli wnioskodawca wnosi o wpis, zmianę lub wykreślenie więcej niż dwóch:
- współwłaścicieli, współużytkowników wieczystych lub współuprawnionych,
- praw (innych niż własność, użytkowanie wieczyste, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), roszczeń, ograniczeń, w rozporządzaniu nieruchomością, hipotek.
Należy wyraźnie zaznaczyć jaka jest treść żądania wnioskodawcy:
- ujawnienie budynku lub urządzenia,
- wpis właściciela (współwłaściciela), użytkownika wieczystego (współużytkownika wieczystego), uprawnionego (współuprawnionego),
- wpis prawa, ograniczenia w rozporządzaniu nieruchomością, roszczenia lub hipoteki.
Pouczenie:
- Formularz należy wypełnić w języku polskim, czytelnie, drukowanymi literami, bez skreśleń i poprawek, na maszynie, na komputerze lub ręcznie, zgodnie z opisem pól.
- Wnioskodawca wypełnia tylko pola jasne formularza, z tym że pola niewypełnione należy przekreślić.
Formularz ma w programie Fillup włączoną opcję automatycznego przekreślania niewypełnionych pól. Przekreślenia pustych pól będą widoczne dopiero na wydrukowanym formularzu.
Więcej informacji: Biuletyn informacji publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (z późn. zm.)
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.