PruW Porozumienie o rozwiązaniu umowy o współpracy
Opis: PruW Porozumienie o rozwiązaniu umowy o współpracy
Umowa o współpracy należy do tzw. umów nienazwanych w konsekwencji czego od woli kontraktujących stron zależy, jakie zasady jej rozwiązania ustalone zostaną w umowie. To umowa wskazywać powinna zatem ewentualny okres wypowiedzenia współpracy, zasady jakie towarzyszyć temu będą zwrot ewentualnych świadczeń lub postępowanie względem drugiej strony w okresie wypowiedzenia.
Jako że umowy o współpracy są z reguły zawierane bezterminowo i są związane ze zobowiązaniami o charakterze ciągłym, zobowiązania takie wygasają zgodnie z ustawą - kodeks cywilny - po wypowiedzeniu przez dłużnika lub wierzyciela z zachowaniem terminów umownych, ustawowych lub zwyczajowych, a w razie braku takich terminów niezwłocznie po wypowiedzeniu.
Strony przestrzegają co do zasady warunków zawartej umowy w zakresie rozwiązania umowy i okresów wypowiedzenia. Zdarza się jednak, że obu stronom zależy na zakończeniu współpracy na warunkach innych niż wskazane zostały w zawartej umowie. Jest to możliwe na zasadzie wolności kontraktowania i oznacza, że strony mogą aneksem umowy lub porozumieniem rozwiązać umowę na wskazanych przez siebie warunkach. Do podpisania takiego porozumienia niezbędna jest zgodna wola obu stron. Nie jest zatem możliwe porozumienie bez wcześniejszego uzgodnienia warunków.
Porozumienie dowolnie określać może warunki, jakimi kierują się strony w procesie rozwiązania umowy, zatem wskazywać może również dodatkowe uzgodnienia co do procesu dostaw, świadczenia usługi i inne warunki niż we wcześniejszym etapie współpracy. Określać może również warunki zapłaty kary umownej czy też odszkodowań za wcześniejsze lub nieterminowe rozwiązanie umowy. Wskazywać może również warunki przekazywania i zwrotu wykorzystywanego we współpracy majątku.
Podstawa prawna:
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.