KWDZ (archiwalny) Kalkulacja wysokości diety z podróży zagranicznej
Opis: KWDZ (archiwalny) Kalkulacja wysokości diety z podróży zagranicznej
Formularz kalkulacja wysokości diety z podróży zagranicznej przeznaczony jest do obliczania diety, która przysługuje pracownikowi odbywającemu podróż zagraniczną.
Dieta jest przeznaczona na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki.
W przypadku otrzymania przez pracownika w czasie podróży zagranicznej należności pieniężnej na wyżywienie dieta nie przysługuje. Jeżeli należność pieniężna jest niższa od diety, pracownikowi przysługuje wyrównanie do wysokości należnej diety.
Należność z tytułu diet oblicza się w następujący sposób:
- za każdą dobę podróży zagranicznej przysługuje dieta w pełnej wysokości;
-
za niepełną dobę podróży zagranicznej:
- do 8 godzin - przysługuje 1/3 diety,
- ponad 8 do 12 godzin – przysługuje 50% diety,
- ponad 12 godzin – przysługuje dieta w pełnej wysokości.
Pracownikowi, któremu zapewniono w czasie podróży zagranicznej bezpłatne, całodzienne wyżywienie, przysługuje 25% diety.
Kwotę diety zmniejsza się o koszt zapewnionego bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy posiłek stanowi odpowiednio:
- śniadanie - 15% diety;
- obiad - 30% diety;
- kolacja - 30% diety
Za każdy dzień (dobę) pobytu w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym w czasie podróży zagranicznej pracownikowi przysługuje 25% diety.
Nowe stawki diet i limitów noclegowych w poszczególnych państwach zostały określone w załączniku do Rozporządzenia w sprawie należności z tytułu podróży służbowej.
Formularz opatrzony jest wieloma komunikatami, które ułatwiają prawidłowe wypełnienie formularza, które nie są widoczne na wydruku.
Kwotę Ogółem należy przenieść do Formularza Rozliczenie kosztów podróży zagranicznej do pozycji Łączna wartość diety.
W przypadku podróży zagranicznej odbywanej do dwóch lub większej ilości Państw, jeżeli pracodawca ustalił więcej niż jedno państwo docelowe, kalkulację wysokości diety należy rozliczyć dla każdego Państwa na osobnym formularzu.
Podstawa prawna:
Załączniki do formularza:
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.