AKC-WW (2) (od VII 2013) (archiwalny) Deklaracja dla podatku akcyzowego od wyrobów węglowych
Opis: AKC-WW (2) (od VII 2013) (archiwalny) Deklaracja dla podatku akcyzowego od wyrobów węglowych
Formularz AKC-WW należy skÅ‚adać do 25. dnia przypadajÄ…cego w drugim miesiÄ…cu po kwartale, w którym powstaÅ‚ obowiÄ…zek podatkowy.
DeklaracjÄ™ AKC-WW należy zÅ‚ożyć w urzÄ™dzie celnym kierowanym przez naczelnika wÅ‚aÅ›ciwego ze wzglÄ™du na miejsce wykonywania czynnoÅ›ci lub wystÄ…pienia stanu faktycznego, podlegajÄ…cych opodatkowaniu akcyzÄ…; jeżeli czynnoÅ›ci podlegajÄ…ce opodatkowaniu akcyzÄ… sÄ… wykonywane lub stany faktyczne podlegajÄ…ce opodatkowaniu akcyzÄ… wystÄ™pujÄ… na obszarze wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci miejscowej dwóch lub wiÄ™cej naczelników urzÄ™dów celnych, to osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemajÄ…ce osobowoÅ›ci prawnej skÅ‚adajÄ… deklaracje w urzÄ™dzie celnym kierowanym przez naczelnika wÅ‚aÅ›ciwego ze wzglÄ™du na adres siedziby podatnika, a osoby fizyczne – w urzÄ™dzie celnym kierowanym przez naczelnika wÅ‚aÅ›ciwego ze wzglÄ™du na adres zamieszkania; jeżeli wÅ‚aÅ›ciwym organem podatkowym jest Naczelnik UrzÄ™du Celnego I w Warszawie, to miejscem skÅ‚adania jest UrzÄ…d Celny I w Warszawie.
Pola jasne wypełnia podatnik, pola ciemne wypełnia urząd celny. Wypełniać na maszynie, komputerowo lub ręcznie dużymi drukowanymi literami, czarnym lub niebieskim kolorem.
Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy i przez to narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w Kodeksie karnym skarbowym.
Podstawa prawna:
- Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 czerwca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym (Dz.U. 2013 poz. 728).
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.