ZDKRP Zgłoszenie delegowania kierowcy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państwa trzeciego
Opis: ZDKRP Zgłoszenie delegowania kierowcy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państwa trzeciego
W przypadku podróży służbowej dokument polecenia wyjazdu służbowego wystawiany jest jako udokumentowanie odbycia podróży i kosztów z nią związanych, które służy rozliczeniu się z pracownikiem.
Wystawianie druku polecenia wyjazdu służbowego nie jest obowiązkowe według powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
Pracodawca na formularzu „polecenie wyjazdu służbowego” powinien określić numer kolejny polecenia. W następnym kroku musi wskazać delegowanego pracownika (imię i nazwisko, obejmowane stanowisko służbowe, nr legitymacji), dla którego jest wystawiane polecenie wyjazdu służbowego. W poleceniu należy określić miejscowość podróży służbowej, do której kierowany jest pracownik, zakres czasowy delegacji, uzasadnienie w jakim celu pracownik jest delegowany. Na poleceniu wyjazdu służbowego pracodawca określa także jakimi środkami transportu ma poruszać się pracownik.
Rachunek kosztów podróży powinien zawierać wszystkie dane określające cel i koszty dotyczące danej podróży, a po jej zakończeniu powinien być zaakceptowany przez osobę upoważnioną.
Szybki i praktyczny – Kalkulator kilometrówka na e-pity.pl pozwoli Ci wyliczyć koszty w zależności od pojemności pojazdu oraz przebytego dystansu.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym (Dz.U. 2023 poz. 1523)
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.